عرضه آخرین دستاوردهای فناورانه در نمایشگاه اینوتکس 2016

تاریخ انتشار : ۱۹ تير ماه ۱۳۹۵

پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX2016) از 2 تا 5 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور شرکت‌های برتر ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.
 
به گزارش سرویس فناوری ایسنا؛ پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (INOTEX2016) از 2 تا 5 خردادماه 95 با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاری‌های فناورانه بین‌المللی در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
 
در این دوره از نمایشگاه، 90 شرکت و موسسه از بیش از 14 کشور حضور خواهند یافت؛ ضمن آن‌که پاویون ملی کشورهای روسیه، یونان و بلاروس به صورت متمرکز برپا می‌شود. در کنار شرکت‌های خارجی، شرکت‌های ایرانی برتر در حوزه‌های مختلف فناوری و نوآوری نیز حضور خواهند داشت و آخرین دستاوردهای فناورانه خود را به نمایش می‌گذارند.
 
برگزاری دومین نشست بین‌المللی «شبکه‌سازی نوآوری» از برنامه‌های این دوره از نمایشگاه است که در آن بیش از 12 استاد و صاحبنظر خارجی در کنار متخصصان ایرانی طی دو روز و در 10 پنل تخصصی در خصوص موضوعات مرتبط بحث و تبادل‌ نظر خواهند دااشت.
 
برپایی نشست‌هایی با حضور کارآفرینان و متخصصین ایرانی، کارگاه آموزشی بین‌المللی با مشارکت مرکز علوم و فناوری جنبش عدم تعهد (NAM)، چند نشست تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری با کشورهای مختلف و 6 کارگاه آموزشی از دیگر برنامه‌های جنبی اینوتکس است.
 
در این نمایشگاه، فناوری‌های پیشرفته در حوره فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون تغییرات صنعتی و پزشکی، مواد، زیست فناوری، الکترونیک و ارتباطات، مکانیک و مکاترونیک، اپتیک، هوا فضا، انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، نفت، گاز و پتروشیمی، فناوری پزشکی و مهندسی پزشکی، سیستم‌های هوشمند، جو زمین، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، صنایع و تاسیسات زیربنایی ارائه می‌شود.
 
پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ضمن تایید خبر فوق درباره بخش نمایشگاهی این رویداد و اهمیت آن نیز اظهار کرد: نمایشگاه‌های بین‌المللی با گرایشات علمی-فناوری پل ارتباطی بین بازرگانان، فناوران، صنعت‌گران و محققین کشورهای گوناگون هستند. از سوی دیگر، در سال‌های اخیر آوازه موفقیت‌های ایران در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری در سطح بین‌المللی پیچیده است و همچنین موقعیت‌های استراتژیک، منابع انسانی مستعد، منابع و ذخایر خدادادی و... کشورمان را تبدیل به سرزمین فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاران و صاحبان فناوری جهت توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری شان کرده است.
 
وی ادامه داد: این ظرفیت‌ها فرصت مناسبی به منظور صادرات دانش و فناوری‌های داخلی به خارج از کشور و همچنین شناسایی توانمندی‌های دیگر کشورها در حوزه فناوری‌های نو و وارد کردن آن به داخل کشور را فراهم ساخته است.‌
 
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، همچنین به موفقیت بخش نمایشگاهی اینوتکس در سال های گذشته اشاره کرد و در پایان گفت: از همین رو، پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری INOTEX۲۰۱۶ با تجربه موفق سالیان گذشته و هدف گذاری جهت دعوت از شرکت‌های معتبر فناور از دیگر کشورهای جهان، در نظر گرفته شده است.




اخبار
  اقتصادی
  برندها و بنگاه‌ها
  گوناگون
نمایشگاه‌ها
  نمایشگاه‌های تهران
  نمایشگاه‌های استانی
  نمایشگاه‌های خارجی
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  مقاله
  تورهای تجاری
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.